2010 m. spalio 30 d., šeštadienis

O ne! Tebūnie tai tik slogus sapnas...


Atsitiko tai, ko net nesvarstėme. Teigiamas Ž.Balčiūnaitės dopingo testas po pergalės Barselonoje. Jau buvome patikėję, kad tokie rūpesčiai mums – gili senovė. R.Ubartas, R.Drazdauskaitė… kada tai buvo? Tyčiojomės iš R.Fazekašo bei A.Annuso, iš aukšto šnairavome į rusų ir baltarusių diskvalifikacijas, kol sulaukėme dūrio į skaudžiausią vietą.

Živilė kaltinama vartojusi steroidą, stimuliavusį testosterono gaminimąsi organizme. Klasikinė moterų pagunda – vyriški hormonai, apie tai rašiau dar senajame lauke prieš porą metų.

Atsitokėję nuo pirminio šoko, ruošdamiesi blogiausiam ir tikėdamiesi geriausio scenarijaus, paspėliokime, kokie galimi šitos blogos žinios, kol kas skambančios kaip klaikus Helovyno sapnas, paaiškinimai. Kiek besvarstytume, turime rinktis iš keturių pagrindinių versijų.

Pirmoji: Živilės organizmas – ypatingas. Kiekvienas maratono bėgikas šiek tiek primena ateivį iš kitos galaktikos, o ji - Europos čempionė. Ši coliukė tiesiog turi neįprastai daug prigimtinės dvasinės ir fizinės jėgos bei ištvermės, o kokie ten hormonai dėl to kaip susimaišė – tegu tiria akademikai ir Nobelio laureatai. Mokslininkai išanalizuos, o advokatai įrodys teisybę.

Antroji: nešvari konkurencija. Viską sukūrė pavydūs rusai, niekada nieko nelaimintys jokiuose maratono čempionatuose. Prižadėjo V.Putinui parvežti N.Julamanovos auksą, o čia lietuvaitė – šmaukšt, ir nunešė iš panosės. Teko įjungti tamsiąsias savo žvalgybas. Prisidėjo trečioje vietoje likusios italės “cosa nostra”. Ketvirtosios ukrainietės tautiečiai įtikino S.Bubką (tarptautinės federacijos viceprezidentą), spustelėti laboratoriją ir antidopingo agentūrą. Šitaip surėmę pečius, nupiešė fiktyvias pažymas.

Trečioji: apmaudi klaida. Viešėdama kur nors už Atlanto, mūsų čempionė be jokio recepto nusipirko brangių naujausios kartos papildų, žadančių padėti atgauti jėgas po nežmoniškų krūvių. Jų etiketėse apie steroidus – nė žodžio, vien natūralios augalinės ekologiškos medžiagos. Tik kaina įtartinai aukšta. Gal neatsakingas gamintojas neišplovė kubilo, kuriame prieš tai maišė mišinį galiūnų čempionato dalyviams?

Ketvirtoji: moteriška trenerio silpnybė. Nusibodo pralaimėti, atėjo laikas mums būti pirmiems ir tikslas pateisino visas priemones. Kodėl P.Radcliffe galima, o mums ne?

Kaip ten bebuvę, dabar Živilei reikės pačiai atlaikyti visą teisinį ir bulvarinį procesą. Po liaupsių ir fanfarų, teks pasimaudyti purve ir pasiklausyti užgauliojimų. Užsigrūdinusiai asmenybei vėl pagelbės šeima, draugai, plieniniai nervai ir ... humoro jausmas. Nebeliko laiko viešųjų ryšių strategijai kurti: aštrus kontrapuolimas, aklas neigimas ar ašaringa išpažintis? Iš esmės – jokio skirtumo. Norint išsklaidyti juodus kerus ir užbaigti šią istoriją iškelta galva, tėra viena išeitis: laimėti maratono auksą kitame Europos čempionate Ciuriche 2014-aisiais su švariais mėginiais.

Žinome, kad ji tai gali.

8 komentarai:

Algirdas rašė...

Nuoširdžiai tikiuosi ir TIKIU, kad tai koks nors nesusipratimas ar atsitiktinumas. Stiprybės Živilei ir Romui, atlaikant spaudos "dėmesį".

Anonimiškas rašė...

Kaip gali buti imanoma sioj situacijoj ka nors irodyti? Ar pajegus mazos salies sportininkas,net federacija, neturintys reikiamo uznugario irodyti kazka tarptautinei dopingo kontroles komisijai? Cia panasiai kaip su Kedzio byla. Bet bandyti reikia ir butina jei isitikines, kad esi teisus.

Egis rašė...

As tai manu, kad bus papildai su netokia receptura kokia nurodyta kalti. reikia tiketis kad prasidejes teismu maratonas neturgdys ruostis tolimesnem varzybom ir pergalemis irodyti savo stiprybe.

Anonimiškas rašė...

Liūdna, bet yra juodokas anekdotas - sapnuoju, kad š....., atsibumdu - akurat......:(

Antraštė nuteikia ne kaip, kaip ir visa situacija - bėgiojančiųjų brolijai didelis smūgis, ne kas :(

Ignas S. rašė...

Taip, visi atsidūrėme mėšle. Tokia šiandienos realybė, kurią neigti ("ji nekaltinama dopingo vartojimu") - tiesiog kvaila. Nieko, išsikapstysime kaip nors: arba patys, arba lietūs nuplaus pamažu. Keturios versijos, du scenarijai: juodas ir baltas... Per daug paprasta! Tikrame gyvenime netrukus išvysime kur kas daugiau spalvų. Tikiuosi, kad rytoj nepasipils banalūs, dar giliau klampinantys ir kaltintojams padedantys pasiteisinimai. Kol nėra galutinio verdikto, gal geriau išvis patylėti?

Anonimiškas rašė...

Rasa šiandien Atėnuose laimėjo su trasos rekordu. Vieną galvą kerta, o dvi atauga :))) Lietuva rulez in marathon forever!

Anonimiškas rašė...

Gal su rudeniu ir žiema visi negeri kvapai greičiu išsivėdins, pasakų herojai nebus vienareikšmiai tik juodi, ar balti....
Mums, bėgiojantiems, pats laikas pradėti galvoti apie pavasarį, naujus ateinančio sezono tikslus ir pakelta galva parodyti, jog bėgimas visada yra įstabus gyvenimo būdas.

Anonimiškas rašė...

Sutinku, kad nereikia daugiau nieko kalbeti. kaltintojai patys sumise nezino kaip pasielgti- apkaltinti lyg ir nera labai del ko, reikia pagristi ta normos virsijima, tai praso ziviles pagalbos. Nuo jos versijos priklausys kokia isvada rasyti, nes terminas jau sueina. Ar si versija pades ar ne, greit suzinosim. Bet sitokia diskvalifikacija butu nesazininga ir neitikinama, jei tikslingai nevartojo.