2011 m. balandžio 23 d., šeštadienis

Amica Živilė sed magis amica veritas


Perfrazuota moteriška gimine Aristotelio sentencija[1] skamba dar sklandžiau.

Nuvainikuotoji čempionė paskelbė niekada nevartojusi dopingo ir kovosianti Tarptautiniame Sporto arbitraže. Nežinau, kaip pats elgčiausi atsidūręs jos rogėse, bet labai linkėčiau, kad šitiek ištvėrusi bėgikė nepabūgtų kad ir skausmingo, bet garbingo pasirinkimo.

Taip, užsispyrusi viską neigti ji išsaugotų būrelį gerbėjų, kurie bent jau į akis žarstys liaupses. Internete akimirksniu susikūrė judėjimas „Aš palaikau Živilę Balčiūnaitę – Lietuvos sporto deimantą!“ Pats pasirašau po šiuo šūkiu, nes palaikau žmogų, kuriam labai sunku. Tik atsisakau aklai bėgti nuo tikrovės ir nesutinku, kad didžius tikslus pateisina bet kokie poelgiai.

Po gėdingų pasirodymų Atėnuose diskvalifikuotiems R.Fazekašui bei A.Annusui sirgaliai surengė antrąją apdovanojimų ceremoniją ir įteikė savo lėšomis pagamintas olimpinių aukso medalių kopijas. Živilė nusipelnė didesnės laimės: prisiimti atsakomybę už praeities klaidas ir iškovoti tikrą maratono auksą kitame Europos čempionate Ciuriche 2014-aisiais su švariais mėginiais. Svarbiausia, kad ji tai gali.


[1] “Amicus Plato sed magis amica veritas” (lot.) – Platonas draugas, bet tiesa dar didesnė draugė

2 komentarai:

Anonimiškas rašė...

Tiesa yra tiesa......Nors netikiu, kad yra bent vienas ekstra pasaulio bėgikas (išimtys gal afrikos atstovai su savo genetiniu "kodu"), kuris būtų apsoliučiai "švarus". Švarus visais požymiais - cheminėmis, biologinėmis, metodinėmis, funkcinėmis "pagalbinėmis" priemonėmis.....Juk šių bėgikų komandose dirba brigados įvairiausių profesijų medikų, eksperimentatorių, skiriamos didžiulės lėšos.....Atsiranda vis naujos "pagalbinės priemonės", kurių net neįmanoma surast nei kraujo, ar šlapimo mėginiuose....Juk taip ir gimė uždrausti preparatai - pirmiau sukuriami, naudojami, o tik vėliau uždraudžiami. Ir uždraudžiami senieji, o ne naujausi, tik ką "pagimdyti"....Todėl ir išaiškinami "biedniausi" bėgikai, o ne naujausių priemonių vartotojai.... Juk pasakyta - jei biednas, tai ir durnas, o jei durnas, tai ir biednas....

Dovydas Sankauskas rašė...

Labai geras straipsnio pavadinimas. Nors ir labai gerbiu Živilę, bet tiesa man vis tiek didesnė draugė.